Gündem

İmam Hatip Öğrencileri Eren Bülbül’ün Adını Besteyle Andı

Bursa ilinde İmam Hatip Lisesinde okuyan öğrenciler, 11 Ağustos 2017’de Trabzon ilinin Maçka ilçesi kırsalınca PKK’nın bir grup teröristi tarafından hain saldırıda şehit edilen Eren Bülbül’ün adına öğretmenlerinin yardımı ile birlikte söz yazarak beste yapmışlardır.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip okulları içerisinde ki program çeşitliliğini sağlamak için iki sene evvel başlatılan Musiki Projesi, Osmangazi ilçesi içerisinde yer alan Mihraplı Abdulkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesinde de uygulanmaktadır ve bu proje kapsamında öğretmen yardımı ile öğrenciler “İyi ki Eren” adlı eseri bestelemişlerdir.

Mihraplı Abdulkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü olan Yunus Akkoç, hain bir saldırı ile birlikte henüz 15 yaşında iken şehit edilen Eren Bülbül adına güfte yazarak beste yapmalarına yardımcı olmuştur.

Bu büyük proje Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Dini Musiki Ana Bilim Dalı ve Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı iş birliğince yapılmış ve onların destekleri ile daha büyük bir anlam kazanmıştır.

Proje Mihraplı Abdulkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesi müzik öğretmeni olarak görev yapan Ömer Köylü tarafınca başlatılmış ve öğrencilerin bu besteyi hazırlamasında yardımcı olmuştur. “İyi ki Eren” adını verdikleri ve Eren Bülbül’ü andıkları beste şu sözlerden oluşmaktadır:

15 yaşında cennete Eren

İyi ki varsın, iyi ki Eren

Genç yaşta şehadet gülleri deren

İyi ki varsın, iyi ki Eren

 

Sendedir asalet, sende eda

İyi ki varsın, iyi ki Eren

Genç yaşta şehadet gülleri deren

İyi ki varsın, iyi ki Eren

 

Karanlığı yıktı senin nefesin

Cennetten geliyor şimdi sesin

Ezan dinmesin, bayrak inmesin

İyi ki varsın, iyi ki Eren

Şehit Eren Bülbül’ü anmak adına düzenlenen ve yapılan bu beste de Okulun Müdür Yardımcısı ve Musiki Projesi Koordinatörü Bekir Çiçek’te yer almış ve desteklerini öğrenciler ve öğretmen ile paylaşmıştır. Hatırasını yaşatmak için yapılan bu besteyi bildiren Çiçek, “Onun şehadetini bütün insanlığa duyurmak adına güzel bir bestemiz oldu. Temennimiz Eren Bülbül gibi gençler yetiştirmek. Eren Bülbül’ün hayatını her okuyan kendinden bir şey bulabilir. Bestenin her satırı Eren Bülbül’ün hayatından ve bizim çocuklarımızın hayatından bir şeyler taşıyor.” Diye belirtmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu