Gündem

Şehit Eren Bülbül Anısına Şırnak’ta Kütüphane

Şırnak Halk Eğitim Merkezi’nde, şehit Eren Bülbül’ün ismi verilen kütüphane, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı bir törenle resmi olarak açıldı.

Şehit Eren Bülbül Kütüphanesi’nin açılışı, Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eren Bülbül, Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristlerle yapılan çatışmada şehit olan 15 yaşındaki bir gençti. Dualarla başlayan açılış törenine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak Valisi Osman Bilgin ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin gibi yüksek rütbeli yetkililer katıldı.

Bakan Soylu, açılışın ardından AK Parti Teşkilat Akademisi eğitimine katılmak için Siirt’e gitti. 11 Ağustos 2017’de Maçka kırsalında bir grup terörist tarafından şehit edilen Eren Bülbül adına hazırlanan ve anısına ismi verilen Şırnak’ta bulunan bu kütüphaneyi herkes kullanabilmektedir. İçerisinde birçok kitap, bilgi ve hazine barındıran bu kütüphane her vatandaşa açıktır. 7’den 70’e herkesin faydalandığı Eren Bülbül kütüphanesinin açılışı bizzat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafınca yapılmıştır.

Süleyman Soylu hariç bu kütüphanenin açılışında Şırnak Valisi Osman Bilgin, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’de yer almıştır. Dualar ile birlikte açılışı yapılan kütüphane tüm herkesin ilgisini üzerine çekmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu