Gündem

Eren Bülbül Gençlik Merkezinden Depreme Destek

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde gerçekleşen ve 10’dan fazla ili kapsayan şiddetli deprem sonucu birçok kişi evsiz kalmış ve psikolojik olarak derinden etkilenmiştir. Trabzon’da bulunan Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi gönüllüleri ise depremden etkilenen ailelerin çocukları için uyum sürecine katkı sağlamak ve psikolojik olarak destek sağlamak amacı ile etkinlik ve ziyaretler gerçekleştirmeye başlamıştır.
Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi gönüllülerinden Doğu Karadeniz Kız Yurdu’nu ziyaret eden gençler, depremzede çocuklara ve ailelere destek olma amacıyla birçok oyun oynamışlar etkinlikler düzenlemişlerdir. Depremzede çocuklar ile birlikte halat çekme yarışması, çuval yarışı gibi oyunlar oynamışlar şarkılar söylemişler ve dans etmişlerdir. Böylece zihinlerde yaratılan etkiyi silmeye çalışmışlardır.
Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi gönüllüleri palyaço, arı maya, Mickey Mouse kostümü giymiş ve çocuklar ile eğlenerek onlara yaşadıklarını unutturmaya çalışmışlardır. Eren Bülbül Gençlik Merkezi gönüllüleri arasından Merve Demirtaş “Amacımız yaşadıkları travmalardan biraz olsun uzak tutabilmek. Özellikle çocuklar çok sevindi. Sevgiye muhtaçlar, kucaktan kucağa geziyorlar. Birlikte oyunlar oynuyoruz. Etkinliklerimiz her gün var. 15 kişi gönüllü olarak buradayız” demiştir.
Aynı şekilde palyaço taklidi ile birlikte çocukları eğlendiren Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi gönüllüsü Tufan Şahin de depremzede çocukların morallerini iyileştirmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu