Gündem

Şehit Eren Bülbül’ü Maskeli Ziyaret

Erzurumlu Ortaokul sınıfı öğrencileri Eren Bülbül’ün şehitliğini maskeli bir şekilde ziyaret ettiler ve bu Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül’ü duygulandırdı.

Eren Bülbül 11 Ağustos 2017 senesinde bölücü terör örgütü PKK’lı bir grup teröristin erzak çaldığını fark etmiştir. Daha sonrasında bunu polis ve jandarma ekiplerine bildiren Eren Bülbül, olay mahalini güvenlik güçlerine göstermek için giderken hain bir pusuya uğraması ardından 15 yaşında şehit olmuştur.

Erzurumlu Ortaokul sınıfı öğrencileri ise Eren Bülbül’ün mezarlığını Eren’in yüz fotoğrafının yer aldığı maskeler takarak annesi Ayşe Bülbül’e üzerine “İyi ki varsın Eren” yazısı bulunan fotoğrafı ile birlikte tabloyu hediye etmişlerdir.

Erzurum ilinde bulunan Palandöken Turgut Özal Ortaokulu öğrencileri Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017’de şehit edilen Eren Bülbül’ün mezarını ziyaret etmişlerdir. Bu ziyarete 14 öğrenci eşlik etmiş ve suratlarına Eren Bülbül’ün fotoğrafının yer aldığı maske takmışlardır. Şehitlikte dualar etmişler, şiirler okumuşlar ve Eren Bülbül’ü anmışlardır.

Bu etkinlik içerisinde yer alan Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül oldukça duygulanmış ve gözleri dolarak oğlunun maskelerini gördüğü için mutlu olmuştur. Ayşe Bülbül’e, Erzurum Palandöken Turgut Özal Ortaokulu öğrencileri üzerinde “İyi ki varsın Eren” yazılı tablo hediye etmişlerdir.

Ayşe Bülbül, duygularını gizleyememiş ve ayrıca mutlu olmuştur. Kendisine ziyarete gelen ortaokullu çocukların suratında oğlu Eren Bülbül’ü görünce duygulandığını söylemiş ve “Benim yanıma gelen bütün çocuklar Erenlerim ve evladımdır. Çocukları gördüğüm zaman gururlanıyorum. Yüzlerindeki maskeleri görünce Eren’i karşımda görmüş gibi oldum. Bundan mutlu oldum ve gururlandım ama biraz da hüzünleniyorum. Erenimin acısı herkesin gönlünde olduğu için bu da benim gururum oluyor” demiştir.

Ziyarete gelerek maskelerden takan ve Ayşe Bülbül’e ziyarete giden öğrenci İlayda Taşkesen, şehit Eren Bülbül’ü anmış ve ardından ““Burada Eren’in mezarına geldik. Onun için dualar ettik. Allah bize de bu güzel topraklarda ölmeyi nasip eylesin. Eren üzüntüyle ölmedi. Bizim ve vatanımız için öldüğünden dolayı onunla gurur duyuyorum” demiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu