Haberler

Eren Bülbül Kimdir?

Eren Bülbül, 1 Ocak 2002 tarihinde Ayşe Bülbül ve Hasan Bülbül çiftinin erkek çocuğu olarak hayata gelmiştir. Eren Bülbül’ün babası Hasan Bülbül 2016 senesinde vefat etmiştir. Bu zamandan sonra Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül ve 12 kardeşi ile hayata tutunmaya devam etmişlerdir. Ne zaman olursa olsun her fırsatta kendi köyünde veya yaylada yevmiye usulü ile bahçe işlerinde çalışmış ve ailesinin geçimine katkı sağlamaya çalışmıştır.

Eren Bülbül ilkokul eğitimini Köprüyanı’nda okumuştur. Devamında ise ortaokul eğitimini Çatak Okulunda almıştır. Lise öğrenim hayatını da Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sürdürmüştür. Eren Bülbül’ün futbol sevdası çoğu kişi tarafından bilinirdi, fanatik bir şekilde Trabzonsporlu idi. Maçma ilçesine bağlı olan Köprüyanı Mahallesi’ndeki tek katlı bir evde büyümüştür.

Eren Bülbül’ün hayat yolculuğu oldukça kısa sürmüştür ancak iyi ki varsın Eren! Hayatı boyunca annesi ve 12 kardeşi ile birlikte yaşamakta olan Eren Bülbül çok büyük ekonomik zorluklarla mücadele etmiştir. 11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütleri mensupları ile birlikte sağlanan sıcak temas sırasında hayatını kaybetmiştir.

Eren Bülbül, bölücü terör örgütleri ile girmiş olduğu sıcak temas sonrası ağır yaralı bir vaziyette Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’ne kaldırılmış ve burada vefat etmiştir. Cenazesi cenazesi ise 12 Ağustos 2017’de Maçka Merkez Camisi’nde tören düzenlenmiş, buradan sonra ise Köprüyanı Mahallesi’nde bulunan aile mezarlığında defnedilmiştir.

Maçka’nın Köprüyanı Mahallesi’nde yer alan Vazelon Manastırı civarında bulunan polis ekipleri ve PKK arasında çıkmış olan bir çatışma sonucu PKK’ya bağlı olan bir ekip erzak tedariği sağlamak amacıyla bölgede yer alan bir eve girmiştir. Bu grubun hareketlerini görerek bildirmek isteyen Eren Bülbül, durumu hemen jandarma ve polislere bildirdi. Bölgede olan evi göstermek amaçlı güvenlik güçleri ile birlikte o eve tekrar gitmiştir ve bu esnada çatışma ortasında kalarak Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ve Eren Bülbül PKK’lıların hain saldırısı sonucu vefat etmişlerdir. Eren Bülbül bu saldırı sonucu 11 Ağustos 2017 tarihinde yani 15 yaşında PKK saldırısında hayatını kaybetmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu