Gündem

Eren Bülbül’ün Anısına Düzenlenen Buz Pateni Gösterisi

Ankara Mamak Belediyesi, henüz 15 yaşında iken Trabzon ilinin Maçka ilçesi kırsalında bir grup PKK’lı teröristin tarafından yapılan hain saldırıda şehit olan Eren Bülbül’ü unutmadı.

11 Ağustos 2017 tarihinde bir grup teröristin Maçka ilçesinde bulunan bir evde erzak hırsızlığı yaptığını gören Eren Bülbül durumu polis ve jandarmaya bildirmiştir. Daha sonrasında bunun sonucu erzak hırsızlığı yapıldığını gördüğü evi ekiplere göstermek üzere giderken bölücü terör örgütü PKK’nın gir grup hain teröristi yolda ateş açmışlardır. Bu saldırı sonucu Eren Bülbül orada şehit olmuştur.

Ankara Mamak Belediyesi ise Buz Pateni Pisti içerisinde gösteriler yapan çocuklar ile bir proje düzenlemiştir. Genç çocuklar bu sefer Eren Bülbül ağabeyleri için gösterilerini yapmışlar ve izleyenleri duygulandırmışlardır.

Mamak Belediyesi tarafından hazırlanan ve düzenlenen bu gösteriyi Mamak Kaymakamı olan Ali Sırmalı, Mamak Belediye Başkanı olan Murat Köse ve AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl izlemiştir. Bu yetkili kişilerin haricinde birçok vatandaş gösteriyi izlemek için gelmiş ve etkilenmişlerdir. Çocuklar gösteriyi yaparken meşaleler ve bayraklar eşliğinde süslemişlerdir ve böylece gösteriyi izleyen vatandaşlardan yoğun bir alkış kazanmışlardır.

Gösteri sonunda ise bu anlamlı gösteriyi izleyerek duygulanan Murat Köse, “Şehit evladımız Eren Bülbül’ü şehadetinin 5. yıldönümünde rahmetle minnetle anıyoruz. Bugün burada çocuklarımızın Eren Bülbül anısına yaptığı bu anlamlı buz pateni gösterisi hepimizi duygulandırdı. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Şehidimizi tekrar minnetle anıyorum. İyi ki varsın Eren!” demiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu