Gündem

KAYMEK’in Gözleri Dolduran “Eren Bülbül” Çalışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi içerisinde etkinliklerini sürdürmekte olan Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş diğer bir adı ile KAYMEK, Palas Sosyal Yaşam Merkezi’nde Eren Bülbül adına yoğun anlam içeren ve gözleri dolduran duygu dolu bir çalışma yapmıştır.

Nesiller arasında bağlantı kurarak gönüllerin bağını birleştiren KAYMEK, bireylere yönelik mesleki beceri ve kişisel eğitim kursu vermektedir. İnsanlar arasında kültürel programlar düzenleyen KAYMEK, bunların yanı sıra gençlerin ve çocukların eğitim hayatında büyük bir rol oynar. Gençler ve çocuklar için büyük anlam ifade eden KAYMEK, onların eğitim hayatında daha başarılı olmalarını sağlamak amacıyla gerekli destekleyici kursları temin etmektedir.

Kayseri il merkezinin kuzeyinde yer alan Sarıoğlan ilçesinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi içerisinde etkinliklerini sergileyen KAYMEK, Palas Sosyal Yaşam Merkezi tarafından örnek bir çalışma ile halkı derinden etkilemiştir. Kursiyer ve personeli, cennetten bir köşe olan duvara güzel bir çalışma sergileyerek oraya cennetlik kahraman isimlerden birisini daha eklemiştir.

11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında hain bir saldırıya uğrayarak şehit olan Eren Bülbül’ün resmi duvara çizilmiştir. Bu duvarda ayrıca Şehit Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit, Şehit Ömer Halisdemir ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy yer alır. Bu isimlerin yanı sıra Yunus Emre gibi oldukça önemli ve değerli isimler bu duvarda resimleri bulunmaktadır. Onların yanına yeni olarak eklenen Eren Bülbül resmi civar halkını oldukça mutlu etmiş ama aynı zamanda duygulandırmıştır.

Kursiyer ve personeller böyle müthiş bir çalışmaya imza attıkları için gururlandılar ve aynı zamanda çalışmayı sonlandırdıktan sonra bu projede ismi geçen herkes yüksek bir ses ile “İyi ki Varsın Eren” diyerek bağırmışlardır.

11 Ağustos 2017’de şehit olan tüm Türkiye’nin kahramanı olarak anılan Şehit Eren Bülbül’ün adı her yerde anılmakla beraber resmi duvarlara çizilmiştir. İnsanları duygulandıran bu çalışmalar ise projede çalışanları gururlandırarak onların daha iyi hissetmesini sağlamıştır. KAYMEK’in böyle bir proje de daha adı geçmesi ile Kayseri’nın gururu olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu