Gündem

Kesişme: İyi Ki Varsın Eren Filmi Konusu Nedir, Nerede Çekildi?

TRT’nin ortak yapımı olan “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” isminde ki sinema filmi Eren Bülbül ve onunla birlikte şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’i anlatmaktadır. Trabzon ilinin Maçka ilçesinde bölücü terör örgütü olarak bilinen PKK’lı teröristler tarafından hain pusuda öldürülen Bülbül ve Gedik’in hayat filmi beyaz perdeye “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” olarak geçirilmiştir.

Sinemanın senaryosunu Mert Dikmen, Alper Uyar ve Özer Feyzioğlu kaleme almıştır. Film iki şehidimizin hayat hikayesini ele alır. Türkiye içerisinde yer alan bölücü terör örgütlerinin gerçeklerini anlatmak ile birlikte ayrıca Karadeniz’de yer alan çetin hayat koşullarına karşılık pes etmeden mücadele ederek çalışkan, fedakarlık sergileyen sevgi dolu Karadeniz insanlarının yaşamları da bulunmaktadır.

TRT’nin ortak yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” sinema filmi, Eren Bülbül’ün doğum günü tarihi yani 1 Ocak 2022’de beyaz perdede vizyona girmiştir. 2 milyondan fazla seyirci ile rekor kıran bu film dönemin en çok izlenen Türk filmi olmuştur. “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminin çekimi toplam 9 ayrı ilde yapılmıştır. Bunlar başta Eren Bülbül’ün memleketi olmak üzere Trabzon, İstanbul, Niğde, Hatay’dır ve bunlar sadece birkaçıdır.

Beyaz perdede yer alan bu filmde mavi ve yeşilin müthiş bir buluşmasına tanık olunan Karadeniz yöresinde ki bir ailenin vatan ve insan sevgisini öncelikte tutan bir Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuşunun yaşamının kesitleri de yer alır. Ayrıca Trabzonspor’un ünlü futbolcusu Abdülkadir Ömür’ün, Eren Bülbül ve Bülbül’ün kardeşleri ile birlikte aynı takımda oynadığı maç sahnesi bulunur.

Bu sinema filminin yönetmeni Özer Feyzioğlu’dur. Ünlü oyunculardan Rahman Başel, Eren Bülbül rolünü oynamıştır. İsmail Hacıoğlu ise Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik karakterini canlandırmıştır. Eren Bülbül’ün annesi olan Ayşe Bülbül rolünü ise Mutlunur Lafçi üstlenmiştir.

“Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmi galasından önce TRT’nin genel müdürü konumunda bulunan Mehmet Zahid Sobacı gazetecilere açıklamalarda bulunmuştur. Burada “Şehitlerimiz Eren Bülbül ve Jandarma Astsubayımız Ferhat Gedik’i rahmet ve minnetle yad ediyorum.” cümlesini kullanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu