Haberler

Ayşe Bülbül Kimdir?

Ayşe Bülbül, 11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon ilinin Maçka ili Köprüyanı Mahallesi’ndeki Vazelon Manastırı civarında bölücü terör örgütü PKK’nın bir grup teröristi tarafından şehit edilen Eren Bülbül’ün annesidir.

Eren Bülbül daha 15 yaşında vefat ettiğinde ardında gözü yaşlı bir şekilde annesi Ayşe Bülbül ve 12 kardeşini bıraktı. Ayşe Bülbül, Eren Bülbül’ü vefat ettiğinden itibaren her gün andığını söylemiştir. Gözü yaşlı annenin acısı oldukça büyük olduğundan oğlu Eren’in büyük acısını her gün yanında taşımaktadır. Sözlerinden birisinde ise “4 yıl değil, 1400 yıl geçse de yavrumun acısı bitmez.” Diye belirtmiştir.

PKK’lıların saldırısı sonucu vefat eden Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül, oğlunun jandarma ve polis ekipleri ile birlikte olay bölgesine götürülmesinin ihmal olduğunu söylemiştir. Bunun için “Eren’in oraya götürülmesi yüzde 100 değil, binde 1000 ihmaldir. Eren’i cuma namazından sonra bekleyip alıp gitmenin sonucunu istiyorum. Başbakanımızdan, bakanımızdan, yetkililerden Eren’in oraya neden getirildiğini öğrenmek istiyorum. Benim çocuğum şehit olmak isterdi ama askerde şehit olmak isterdi, kapının önünde değil.” Diyerek feryat etmiştir ve oğlunun acısını oldukça büyük hissetmiştir.

Facebook hesabında yapılan paylaşım içerisinde sırtında odun taşıyan küçük Eren Bülbül’ün bir fotoğrafı ile birlikte “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın!” sözleri tüm Türkiye’de ve annesinin gönlünde yara olmuştur.

“Kesişme; İyi ki Varsın Eren” sinema filminde yer alan Eren Bülbül’ün annesi olan Ayşe Bülbül karakterini Mutlunur Lafçi üstlenmiştir. Ayşe Bülbül karakterini oldukça iyi bir şekilde yansıtan Lafçi, Ayşe Bülbül’ü oldukça duygulandırmıştır.

Trabzon ilinde yer alan okul, gençlik merkezi, camii, kütüphane ve tünele adı verilen Eren Bülbül’ün ismi ayrıca çoğu bebeğe de verilmiştir. Eren Bülbül’ün yaylalarda ve başka yerlerde çalışırken giydiği “kara lastik”leri Bolu ilinin Gerede ilçesinde bulunnan Yaşayan Ayakkabı Müzesi’nde sergilenmektedir. Ayşe Bülbül, oğlunun “kara lastik”lerini verirken oldukça duygulanmıştır. Gönlünün yarası olan Eren’inin ayakkabısını müzeye sergilenmesi için vermiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu