Haberler

Ferhat Gedik Kimdir?

Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik, 11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon ilinin Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü olan PKK’nın bir terörist grubu tarafından kurulan hain pusuda şehit olmuştur. Ferhat Gedik, bu hain planlamada Eren Bülbül’ü korumak amaçlı kendini siper etmiştir ve ardından sıcak bir çatışma esnasında vefat etmiştir. Bu esnada Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ve korumak için kendini siper ettiği Eren Bülbül ile birlikte vefat etmiştir.

Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik, PKK’nın bu hain pususu esnasında tüm vücuduna tam 41 kurşun isabet etmiş ve orada şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Gedik, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman askerleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde ki tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyoruz. Tüm şehitlerimizin mekanları cennet olması dileğiyle. 

Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik evli ve iki çocuk babasıdır. Eşi Cemile Gedik’tir. Ferhat Gedik’in iki oğlundan birisi Alp Koray ve diğeri ise Kayra’dır. Ferhat Gedik Hatay ilinde doğmuştur. Askeri okul eğitimini de tamamlamıştır. 11 Ağustos 2017 senesinde tam 38 yaşında ise 41 mermi ile şehit olmuştur. Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in mezarı doğduğu il olan Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan Bekbele Mahallesi’ndeki mezarlığındadır. 

31 Mayıs 2018 senesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirmiş olduğu operasyonda Ferhat Gedik ve Eren Bülbül’ün vefat ettiği çatışmada yer alan bölücü terör örgütü PKK’nın üyelerinden gri kategoride yer alan “Soreş” kod adlı Barış Coşkun ve “Berhudan” kod adı ile bilinen Bedrettin Çeliker etkisiz bir hale getirilmiştir. Bu iki isimin yakalandığı operasyon Giresun ilinin Güce ilçesi kırsalında gerçekleştirilmiştir. 

15 Temmuz 2018 senesinde de Gümüşhane ilinin Kürtün ilçesinde bir başka operasyonda yine Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’i pusuya düşüren grup içerisinde yer alan “Zeynel” kod adlı Mehmet Yakışır, yanında ise “Rodi” kod adı ile PKK içerisinde bilinen Levent Dayan öldürülmüştür. Bu iki kişi diğerlerinin aksine kırmızı kategoride yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu