Haberler

Şehit Ferhat Gedik’in ailesi deprem anını anlattı

11 Ağustos 2017’de Maçka’da teröristlerle çıkan çatışmada Eren Bülbül‘le birlikte şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in kardeşi ve yeğeni, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde Hatay’da yaşadıkları enkaz altında kalarak hayatlarını kaybetti. Anneleri Fatma Gedik o anları paylaştı.

“Ağlayarak koştuk gittik ama çıkaramadık”

Anne Gedik, “Gece, sabaha karşı saat 04.00 sıralarında çatır çatır sesler geldi. Ben bir kalktım, bir düştüm. Düşünce kalkamadım. İçerideki kızıma seslendin. Aleyna kalk, Aleyna kalk. O benim düşme sesime uyandı. O kadar şiddetliydi ki, onun uykusu ağır, depremin şiddetiyle uyandı. Onunla dışarı çıkmaya çalıştım. Bir o duvara vuruyor beni, bir o duvara. Zor çıktım dışarı. O an kızlarımı düşündüm, telefonla aradım. Kızımın biri beşinci katta, diğer kızım ikinci katta. Beşinci kattakine ulaştım. O, ‘Bizde bir şey yok’ dedi. İkinci kattakine ulaşamadım. Telefonunu sokakta bulmuş bir komşusu. ‘Bu numarayı arıyorsunuz ama bu ev yıkık. Kimse yok burada’ dedi. Ağlayarak koştuk gittik ama çıkaramadık. Çocuklarımın cenazelerini tırnaklarıyla kazıya kazıya çıkardılar. Çok acı, çok acı” dedi. 

Şehit Ferhat Gedik’in kabrini ziyaret ettiler

Öte yandan, Gazipaşa Gönüllü Arama-Kurtarma ekibi ve ekipte bulunan Motivasyon Koçu Volkan Oğuz, şehit annesi Fatma Gedik’in ardından, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan kabrini ziyaret etti. Kabir başında Kur’an-ı Kerim okuyan ekip, şehitler için dua etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu