Haberler

Filmden Etkilendiler, Çocuklarına Şehit ‘Eren’in İsmini Koydular

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde, Trabzon Maçka’da teröristlerle çıkan çatışmada hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül ve aynı çatışmada hayatını kaybeden Ferhat Gedik’in hikayesinin anlatıldığı “Kesişme İyi ki Varsın Eren” filmini izledikten sonra filmden etkilenen Özgür-Emine Kuru çifti, şehit Eren’in ismini yaşatmak amacıyla çocuklarının ismini Eren Süleyman Kuru koydu.

Hikayesi bizleri üzüntüye boğdu’

Kozlu’da esnaf olan Özgür Kuru, “Ben Özgür Kuru, Kozlu’da esnaflık yapıyorum. Manav ve büfe işletiyorum. 40 yaşındayım. 3 çocuğum var. Öncelikle şehitlere Allah’tan rahmet dilerim. Eren bizi çok derin üzmüştü. Eşimle beraber oğlumuz olursa adını Eren koymak için kararlaştırmıştık. Daha sonra filmi ve hikayesi bizi üzüntüye boğdu. Allah’ta bize erkek evlat nasip etti. Bizde iyi ki varsın Eren diyerek yaşatmak istedik. Çocuğum şuanda 1 haftalık. İsmi Eren Süleyman Kuru” dedi.

‘Oğluma Eren ismini koyunda herkes beni tebrik etti’

Özgür Kuru, çocuğuna Eren ismini verdikten sonra herkesin kendisini tebrik ettiğini belirterek, “Arkadaşlarımız tebrik ettiler. Çok güzel bir düşünce olduğunu söylediler. Gururlandıklarını söylediler. Bizde gururlandık. Herkes gururlandı. Bizi Eren’in şehit olduğu güne getirdi. Tekrar o anı yaşadı” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu