Haberler

Eren Bülbül Nerede Doğdu? Nereli?

1 Ocak 2002 senesinde doğmuş olan Eren Bülbül, Trabzonludur. Trabzon ilinin Maçka ilçesinde bulunan Köprüyanı Mahallesinde hayata gelmiştir. Eren Bülbül burada annesi Ayşe Bülbül ve 12 kardeşi ile birlikte yaşamıştır. Ailesinin ekonomik hayatında zorluklar yaşasa da sürekli bir çare bulmuşlar ve devamlı olarak yaz kış demeden çalışarak aileyi geçindirmeyi başarmıştır.

Trabzon’da doğmuş olan Eren Bülbül, tutku ve büyük bir sevda ile Trabzonspor takımını tutmaktadır. 2016 senesinde babası Hasan Bülbül hayatını kaybetmesi ardından ne zaman olursa olsun kendi köyünde yaylalarda yevmiyeli bir şekilde bahçe işlerinde çalışmıştır ve böylece ailesinde sürekli destek çıkmıştır.

Trabzon’da doğup büyümüş olan Bülbül, 11 Ağustos 2017 senesinde hayata geldiği Maçka ilçesinde PKK militanları arasında kırsal bir bölgede çıkmış olan çatışmada PKK’lı bir grup terörist tarafından vurulmuştur, burada Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ve kendisi şehit düşmüş ve Türkiye’nin kahramanı olarak kayıtlara geçmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu