Haberler

Müftülükten Şehit Eren Bülbül’e Ziyaret

Trabzon İl Müftüsü olarak atanan Selami Aydın, görevine başlamasının ardından Şehit Eren Bülbül’ün şehitliğini ve ailesini ziyaret etmiştir.

11 Ağustos 2017 senesinde Trabzon’un Maçka ilçesinde PKK’lı bir grup teröristin erzak çaldığını gören Eren Bülbül durumu derhal kolluk kuvvetlerine bildirmiştir. Bunun ardından erzakların çalındığını gördüğü evi göstermek için kolluk kuvvetleri ile birlikte olay mahaline doğru gitmiştir. Bu esnada hain bir saldırı sonucu Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik, Bülbül’ü korumak için kendisini siper etmiş ve 41 mermi ile şehitlik makamına ulaşmıştır. Olay yerinde Eren Bülbül’de şehit olmuş ve Türkiye’nin kahramanı olmuştur.

Trabzon İl Müftüsü olarak atanmış olan Selami Aydın ise Eren’in şehitliğini ve ailesini ziyarette bulunmuştur. Müftü Selamı Aydın; “”Vatanı için canını feda eden şehitlerimize şair Mehmet Akif Ersoy, ‘Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber. Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber’ diyerek duygularını ifade etti. Bizde diyoruz ki bütün şehitlerimizi ve Eren’imizi Peygamberimize gönderdik. Rabbim onların şefaatine bizleri nail eylesin. Onlar gözlerini kırpmadan bu vatan için şehadete yürüdü. Onların sayesinde bu güzel ülkemizde huzur ve güven içinde yaşıyoruz. Eren gibi vatansever evlatlarımız olduğu sürece de yaşamaya devam edeceğiz inşallah.” Demiştir.

Ziyaret esnasında Eren Bülbül’ün kabrini ziyarete giden Müftü Selami Aydın, okunan Kur’an-ı Kerim sonrası dualarını eksik etmemiştir. Ziyaret esnasında Trabzon ili Maçka ilçesi müftüsü olarak görevde bulunan Mehmet Cebeci’de eşlik etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu