Haberler

Şehit Eren Bülbül’ün Adı Bergama’da Yaşamaya Devam Edecek

11 Ağustos 2017 senesinde Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında terörist grubunun hain bir saldırısı sonucu tüm Türkiye’nin yüreğini yakan ve şehit olan Eren Bülbül’ün adı İzmir ilinin Bergama ilçesinde yaşamaya devam edecek.
Bölücü terör örgütü PKK’nın bir grup teröristi Maçka ilçesinde çatışma sonrasında bir evde hırsızlık yaparak erzak çalan terörist grubunu gören Eren Bülbül durumu kolluk kuvvetlerine bildirmiş ve sonrasında olay yerini göstermek için oraya gitmişlerdir. Burada hain bir saldırıya uğramaları ardından şehit olmuştur.
Bergama Belediyesi Ağustos ayı içerisinde Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirmiştir. Bu toplantı Belediye Başkanı olan Hakan Koştu başkanlığında kurulmuştur. Olağan Toplantı Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirmiştir ve birçok konu görüşülerek karara bağlanmıştır.
Toplantı içerisinde İslamsaray Mahallesi içerisinde yeni yapılan İslamsaray Camii yakınında belediye tarafından yapılacak olan parka isim önerisi sunuldu. Öneri “İyi ki Varsın Eren” isminin verilmesi yönünde oldu ve Eren Bülbül’ün adı burada ki parkta yaşatılmak istendi.
Olağan Toplantı içerisinde görüşülen isim konusu oy birliği ile birlikte karara bağlanmıştır. Sonuç olumlu olmuş ve Şehit Eren Bülbül’ün adı sonsuza değin İslamsaray Mahallesi’nde inşaa edilecek olan parkta yaşayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu