Haberler

Şehit Eren Bülbül Ovit Şenliklerinde Anıldı

11 Ağustos 2017 senesinde Trabzon’un Maçka ilçesinde ki bir kırsalda PKK’nın bir grubunun yaptığı hain saldırı sonucu şehit olan Eren Bülbül, 22 Ovit Yaylası Şenliklerinde düzenlenmiş olan Ekşioğlu Vakfı Ovit Yayla Festivali’nde unutulmamış, adı çok kez anılmıştır.

Ovit Yaylası Şenliğine davet edilen Şehidimiz Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül’de katılmıştır. Şehit Eren Bülbül adına ağıt yazan Ceren Ece Öksüz’ün okuduğu ağıtı dinlemiş ve duygulanmıştır. Rize Valisi Kemal Çeber ve protokol üyelerinin hazırlamış olduğu Eren Bülbül’ün resminin bulunduğu tablo Ayşe Bülbül’e hediye edilmiştir.
22. Ovit Yaylası Şenliklerinde sandalye kapmaca, çuval ve bayrak kapma yarışları, yumurta taşıma gibi oyunlar oynanmıştır ve bu yarış sonucu yarım altın, çeyrek altın ve gram altınlar hediye edilmiştir.

12-14 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen şenlikte Şehit Eren Bülbül’ün anılmasının yanı sıra ayrıca bölgenin kültürü, el sanatları, yayla göçünün canlandırılması gibi çeşitli özel etkinlikler de gerçekleştirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu