Haberler

Kazandığı Ödülü Eren Bülbül’e Hediye Etti

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Trabzon etkinliğinde Manisa Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri arasından 12 yaşında ki Taha Arben Vurgun ve henüz 10 yaşında olan Ayşe Nehir Nalbantoğlu “Engelsiz Yaşam Teknolojileri” konu ile kendi projelerini yapmışlardır. Yoğun uğraşlar sonucu bitirmiş oldukları ve yarışmada sundukları bu proje on bir bin üç yüz dokuz proje içerisinde kırkıncı sırada yerini almıştır. “En İyi Sunum” ödülüne layık görülen Taha Arben Vurgun ve Ayşe Nehir Nalbantoğlu bu ödülü şehit Eren Bülbül’e armağan etmişlerdir. Taha Arben Vurgun bu yarışma içerisinde giymiş olduğu tişörtünü Eren Bülbül’ün şehitliğine bırakmıştır ve bu tişörtün üzerinde yer alan “İyi ki Varsın Eren” yazısı dikkat çekmiştir.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Trabzon bölümü 5 ila 7 Ağustos tarihleri arasında yapılmıştır. 7. Sınıf öğrencisi olan Taha Arben Vurgun ve 4. Sınıf öğrencisi olan Ayşe Nehir Nalbantoğlu da Manisa Bilim ve Sanat Merkezi aracılığı ile katılım sağlamışlardır. Hazırlamış oldukları proje “Erişilebilir Akıl Oyunları” ile “Engelsiz Yaşam Teknolojileri” bölümünde yarışmaya katılmışlardır.

Koca yürekli iki Manisa öğrencisi, bu emek vererek yoğun uğraşlar sonucu hazırladıkları proje ile 11 bin 309 proje arasında ilk 40’a giriş sağlamışlar ve böylece finale kalmaya hak kazanmışlardır. Trabzon etabında sunulan tek ödül olarak bulunan “En İyi Sunum” ödülüne layık görülmüşlerdir.

11 Ağustos 2017 senesinde bölücü terör örgütleri tarafınca hain bir saldırı sonucu şehit edilen Eren Bülbül’ün mezarlığını ziyarete giden Taha Arben Vurgun, ödülünü burada armağan olarak bırakmıştır. Sadece ödülünü bırakmak ile kalmayan Vurgun, yarışmada giymiş olduğu ve üzerinde “İyi ki Varsın Eren” yazan tişörtünü burada bırakmıştır.

Duygularını burada dile getirerek duygulu cümleler kuran Taha Arben Vurgun “Milli Teknoloji Hamlesi özgüvendir. Teknolojide bağımsızlık mücadelesidir. Güçlü ve bağımsız geleceğimizin garantisidir. Bizlerin özgürce yaşanmasında, milli teknoloji hamlesi için ülkemiz için fikirler üretebilmemizde en büyük vefa borcumuz şehitlerimizedir. Vefa borcunu en başta hak eden onlardır. Çünkü vatan uğruna kan akıtan, hayatlarını veren onlardır. ‘İyi ki varsın Eren’ demek için geldim. Yarışmada giydiğim tişörtümü de ona bıraktım. Mekanı cennet olsun” demiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu