Haberler

İyi ki Varsın Eren Bülbül filmi başrolü Eren Taşdelen

“İyi ki Varsın Eren Bülbül” filminin başrol oyuncusu 9 yaşındaki Eren Taşdelen‘in ailesi, oturdukları sitenin müteahhiti ve hayırsever vatandaşlar afetzedeler için bir araya geldi. Duyarlı vatandaşların desteğiyle Kartepe’de eşya ile döşenen 36 daire depremzede ailelere ücretsiz tahsis edildi. 

Oyuncu Eren Taşdelen’in ailesi, evsiz kalan ve Kocaeli’ye gelen depremzedeler için harekete geçti. Kartepe Konakları’nda ikamet eden Taşdelen ailesi, sitenin müteahhiti Zikri Yenigün ile görüştü. Site sakinleri, müteahhit ve hayırsever iş insanlarının katkılarıyla Kartepe Konakları’nda inşaatı yeni bitmiş 36 daire, hiçbir ücret talep edilmeden afetzede vatandaşlar için ayrıldı.

Evlerin mobilyaları yardımseverler tarafından Bursa İnegöl’den gönderildi. Bu evlerde afeti yaşayan vatandaşların bir sene boyunca hiçbir ücret ödemeden konaklayacağı, site sakinlerinden psikologlar Ülkücan ve Nihat Tumay çiftinin de depremzede ailelere gönüllü danışmanlık hizmeti vereceği öğrenildi.

“Biz tam anlamıyla bir ev açıyoruz” Yardımların başlamasına öncülük eden Safiye Taşdelen, “Ben karşı sitede oturuyordum, bize depremzede bir aile geldi. Aslında onlara yardım için bu işe başlamıştık. Sonra sitemizin müteahhitti daireler bağışladığını söyledi. Sağ olsun İstanbul’dan Üşümesin Yürekler Derneği, akrabalarımız, dostlarımız bize çok güzel destek oldular. Sıfır ürünler ikinci el ürünler getirerek burada 36 hane varken 22 tanesini komple kendimiz döşedik. Diğerlerini de bazı iş adamları döşedi.

Depremzedelere 36 tane ev açtık. Yavaş yavaş tamamlamaya başladık. Beyaz eşya dışında hiçbir eksiğimiz yok. İnşallah mutlu olurlar onlara ikinci bir anahtar vermiş oluruz, tek temennimiz bu. Müteahhitimiz bir seneliğine burayı ücretsiz olarak verdi fakat bir sene sonra evlerin inşası bitmezse hepsini burada misafir edeceğiz. Kira bedeli almadan oturuyor hepsi” dedi.

“Tam anlamıyla bir ev açıyoruz” Evleri özenle yerleştirdiklerini söyleyen Taşdelen, “Bir tır, 3 kamyon eşya geldi buraya. Hepsini yavaş yavaş yerleştirmek istiyoruz. Büyük eşyaları direkt yerleştirdik. Şimdi mutfak eşyalarını veriyoruz, her eve halılarını veriyoruz. Yastığı, yorganı, seccadesi, lifi aklınıza gelebilecek her şeyiyle tam anlamıyla bir ev açıyoruz. Anahtarları teslim ediyoruz depremzedelere. Burada 36 tane daire açıldı ve biz daire sahiplerini de biliyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu