Haberler

HDP ve CHP’den Eren Bülbül Parkına Ret Verildi

Akdeniz Belediye Meclisi içerisinde, Mersin’in Huzurkent Mahallesi’nde bulunan bir parka mahallenin vatandaşları, sakinleri ve mahalle muhtarlığının isteği ile birlikte “İyi ki Varsın Eren Bülbül” isminin verilmesi istenildi. Sonrasında HDP ve CHP’li meclis üyeleri bu isteğe karşı oy birliği ile birlikte kabul etmediler, bunun sonucu olarak parka “İyi ki Varsın Eren Bülbül” ismi verilemedi.

Başkan Gültak, “Bir başkan olarak bir sübyanın, bir gencin sırf ülkesinin çıkarlarını korudu diye bir şehidimizin adını bir kere daha mecliste veremediğim için kendi kendime kahroluyorum.” İfadelerini kullanmıştır.

11 Ağustos 2017 senesinde Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan bir evde erzak çalan bir grup teröristi görerek bunu kolluk kuvvetlerine bildiren Eren Bülbül, kolluk kuvvetleri ile bölgeye tekrar gittiğimde hain bir saldırıya uğramış ve şehit olmuştur. Daha sonrasında Huzurkent Mahallesi’nde olan bir parka bölgenin isteği ile verilmesi istenen “İyi ki Varsın Eren Bülbül” ismi mecliste bulunan HDP ve CHP’li üyelerin oy çokluğu ile ret yemiştir.

Meclis başkanı Gültak, hayır oylarının nedenini sorduğunda CHP Komisyon Başkanı olan İbrahim Fırsatbul, “Huzurkent’te daime sporcular yetişiyor diyorlar. Burada bir sporcunun adını yaşatabiliriz dedik. Altın madalya kazanmış bir sporcunun adını verelim istedik.” Diye belirtmiştir.

MHP’li meclis üyesi olarak oy verenlerden birisi olan Tufan Nenni bu durum için, “Askere, polise gaziye, şehide düşman olan herkes benim düşmanımdır. Bunlar bana göre vatan hainidir. Bu devletin ekmeğini yiyip suyunu için sonra da ihanet edenlere hilalin gölgesi haram olsun.” Demiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu