Gündem

Eren’den Kardeşlerine Sloganı ile Depremzede Çocuklara Hediyeler

6 Şubat 2023 tarihinde merkez üsleri sırası ile birlikte Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi ve Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesi olan 7.8 ve daha sonrasında 7.5 büyüklüğünde olan iki sarsıcı deprem Türkiye’yi derinden etkilemiştir.

On binlerce can kaybı yaşanan ve Türkiye’yi etkileyen bu deprem için Trabzonspor’un UEFA Konferans Ligi Play-Off ilk maçında oynadığı Basel maçı öncesi taraftarların yoğun bir şekilde özen göstererek toplamış olduğu bir tır dolusu oyuncak, “Eren’den Kardeşlerine” sloganı ile birlikte deprem bölgesi içerisinde yer alan depremzede çocuklara ulaştırılmıştır.

11 Ağustos 2017’de bölücü terör örgütleri tarafından Trabzon ilinin Maçka ilçesi kırsalında hain bir saldırı sonucu Eren Bülbül henüz 15 yaşında şehit olmuştur. Eren Bülbül koyu Trabzonsporlu olması ile bilinirdi.

Trabzonsporlu taraftarlar stadyum önünde stand kurmuştur. Depremzede çocuklara yardım etmek için kurulan bu stantta beklenen yardımlar sonucu uzun bir kuyruk oluşmuştur. Her yaşa hitap eden ve kız, erkek ayırt etmeden herkesin oynayabileceği ve onları oyalayabilecek tarzda olan şiddeti çağrıştırmayan birçok oyuncak taraftarlar ve vatandaşlar aracılığı ile toplanarak gönüllülere teslim edilmiştir.

Deprem içerisinde çok sarsılan çocukların travmasını hatırlatabilecek türde olan kamyon, kepçe, greyder, tabanca gibi sarsıcı oyuncaklar asla toplanmamış ve bunlar hariç eğlenceli, çocuklara hitap ederek kafalarını rahatlatmalarını sağlayacak oyuncaklar toplanmıştır. Birçok oyuncağın yanı sıra atıştırmalık yiyeceklerin de yüklenmiş olduğu tır, “Eren’den Kardeşlerine” sloganı ile birlikte deprem bölgesine ulaştırılmıştır.

Tır önünde Eren Bülbül fotoğrafları koyulmuş ve pankartlara “Eren’den Kardeşlerine, Geçmiş Olsun Türkiye” yazılmıştır. Tır, depremin merkez üssü olarak belirlenen yer olan Kahramanmaraş iline gitmiştir.

Bu oyuncak toplama projesine önderlik ederek bölgeye nakliyatını sağlamak üzere desteklerini sağlayan Haşim Çavdaroğlu “Maça gelen herkes sağ olsun katılım sağladı. Oyuncaklarımızı TIR’a yükledik. Oyuncakların yanı sıra gıda ürünleri de yükledik. Bugün yola çıkıyoruz. Bu oyuncakları Kahramanmaraş ve köylerine ulaştıracağız. Toplanan oyuncakları şehit Eren Bülbül’ gönderiyormuş gibi düşünülsün istedik. Onun için böyle bir yazı hazırladık” demiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu