Haberler

Eren Bülbül’ün Mezarı Kurban Bayramı’nda Ziyaretçi Akınına Uğradı

Trabzon iline bağlı olan Maçka ilçesi kırsalında Köprüyanı Mahallesi civarında 11 Ağustos 2017 tarihinde meydana gelen hain terör saldırınsa şehit olan Eren Bülbül’ün mezarlığı Kurban Bayramı’nın ilk gününde ülkenin birçok yerinden gelen ziyaretçiler ile birlikte yoğun ilgi görmüştür.

Türk bayrakları ile birlikte donatılan Eren Bülbül’ün mezarlığına her yaştan insanlar ziyarete gelmiş, teröre ve hain saldırıya lanet okurken aynı zamanda dualarını Eren Bülbül’e bırakmışlardır. Buraya aileleri ile birlikte gelen küçük ziyaretçiler de onlara eşlik ederek el açıp dua etmişlerdir.

Kocaeli’nin bir ilçesi olan Gebze’de ikamet eden Yazar Emine Can, Eren Bülbül’ün mezarını ziyaret etmiş ve Eren’in ölmediğini söylemiştir. Yazar Emine Can, “”Böyle Eren’ler olduğu sürece Türkiye’mizin başı hep dik hiç eğik kalmayacağız. Allah bunun hürmetine Arakan’a yardım etsin. Evini ziyaret ettik. Annesini görmek istiyordum göremedim. Allah ondan razı olsun. Teröristler bilsin ki böyle Eren’ler olduğu sürece her zaman bizim başımız dik. Burada Eren’i ölü sanmasınlar o ayakta. Her an teröristlerin ayağı altında dolaşıyor. Her an haberi verecektir. Öldü sanmasınlar ölmedi benim yavrum. O da bizim bir evladımız. Bizim Türk’ler teröristten korkmazlar ki. Şu an gelsin beni öldürsün biz korkmuyoruz. Böyle kardeşlerimiz olduğu sürece başımız dik, alnımız açık” demiştir.

Bir diğer ziyaretçi kişi Yüksek Eyüpoğlu ise dualarını Eren Bülbül’e bırakmış ve ardından, “Yakınım değil şehitlerimize sempatim çok. Şekerimi de getirdik ailesinden birini görür de veririm diye. Ayrı bir duygu yaşıyorum. Eren’i hiç tanımıyorum ama başka bir şehit de olsa yine ziyaret ederim” diyerek konuşmuştur.

Eren Bülbül’ün mezarını ziyaret eden bir başka ziyaretçi Mahmut Tayyip Bulut ise Sakarya’dan Trabzon’a gelmiştir. “Bu mübarek günde gelerek dualarımızı ona gönderelim istedik. Onun yeri zaten cennet biz aslında kendimize dua ettik. Geride kalanlara, ailesine ve diğer şehitlerimize dua ettik” Diye belirten Sakaryalı ziyaretçi Mahmut Tayyip Bulut ve tüm diğer vatandaşlar Kurban Bayramı’nın ilk gününde yoğun ilgi ve dualar ile Eren Bülbül’ü anmışlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu