Haberler

Eren Bülbül’ün Faili PKK Teröristin Cenazesine Giden HDP’li Buluttekin Hala Serbest

11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon’un Maçka ilçesinde birkaç teröristi evde erzak çalarken gören Eren Bülbül durumu polis ve jandarma ekiplerine bildirmiş ve daha sonrasında kolluk kuvvetlerine erzak çalınan evi göstermek için olay yerine doğru gitmişlerdir. Bu sırada bir grup terörist hain ve alçak bir saldırı ile Eren Bülbül’ü şehit etmişlerdir. Bu olay içerisinde hain saldırıda bulunan Eren Bülbül’ün faili PKK’nın Karadeniz bölge sorumlusu olarak bilinen “Zeynel” kod adı ile bilinen Mehmet Yakışır yakalanmış ve öldürülmüştür.

“Zeynel” kod adı olan Mehmet Yakışır’ın cenazesine bizzat katılan ve bunun haricinde PKK içerisinde bulunan başka teröristlerin de cenazesine katılmış olan HDP’li Filiz Buluttekin hala serbest. CHP ise bu duruma karşılık sessiz kalarak herhangi bir açıklama yapmıyor.

Filiz Buluttekin hakkında “Silahlı terör örgütüne üye olmak”, “Terör örgütü propagandası yapmak”, ve “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, hükümeti ve devletin yargı organlarını alalen aşağılamak” suçlarından ötürü birkaç suç duyurusu ve soruşturması açılmıştır fakat yürütülen bu soruşturmalardan net bir karar çıkmamıştır.

Filiz Buluttekin, Eren Bülbül’ün faili olan Mehmet Yakışır hariç 17 Mart Tekirdağ F Tipi Kapalı Cezaevinde terör suçu ile hükmedilmiş ve cezalandırılmış olan daha sonrasında intihar ederek yaşamını sonlandıran Zülküf Gezen’in taziyesine katılmıştır. 4 Aralık 2017 tarihinde de güvenlik güçleri tarafınca yürütülmüş olan operasyon sonucu Bingöl kırsalında etkisiz hale getirilen terörist Hamdusena Atala’nın cenazesine katılmıştır. Eren Bülbül’ün faili ve daha birçok teröristin cenazesine katılan Buluttekin hala serbesttir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu