Haberler

Eren Bülbül’ün Ailesine Maddi Destek

11 Ağustos 2017 tarihinde bir grup terörist tarafından haince şehit edilen Eren Bülbül’ün ailesine Ankara’nın Gölbaşı ilçesi Belediye Meclisi toplantısında aylık olarak maddi destek sağlanmasına kesin karar verildi.
Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında şehit olan Eren Bülbül’ün ailesine Gölbaşı Belediyesi Meclisini temsil eden Ak Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti grup başkanvekilleri yapılan toplantı sonucu Eren Bülbül’ün annesi olan Ayşe Bülbül’e ömür boyunca aylık olarak 10.000 TL maddi destek bağlanmasını kabul etti. Bu talebin görüşülmesi sonrası rapor hazırlandı.
Eren Bülbül’ün annesi ve 12 kardeşi için destek olma amacı ile bağlanan aylık maddi yardım sonrasında AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Fatih Yaşlıoğlu “Devletimiz şehidimizin ailesine de sahip çıkmakta ve her şehit ailesinde olduğu gibi bütün ihtiyaçları karşılanmaktadır. 15 yaşında sorumluluk hissederek devletin bekası ve milletin huzuru için hiç düşünmeden canını feda eden Eren Bülbül’ün bizlere emaneti olan 12 kardeşi için anne Ayşe Bülbül’e aylık 10 bin lira verilmesi değerlidir” diye belirtmiştir.
Ek olarak MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Murşit Gülhan da “Eren Bülbül, ‘Önce ülkem ve devlet sonra ben ve ailem’ demiştir. Devlet şehidine sahip çıkmış, geride bıraktığı yakınlarının hayatını sürdürmesi için şefkat elini uzatmıştır. Borçlu olduğumuz Eren Bülbül’ün geride bıraktıklarının yarınları için devletimizin yanında durup bütün imkanlarımız ile çorbaya tuz koyalım istedik” demiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu