Haberler

Eren Bülbül’ün adı AKINCI B’nin Gövdesinde Yer Alıyor

Baykar Teknoloji’nin Lideri konumunda olan Selçuk Bayraktar, Bayraktar AKINCI B’nin yüksek bir irtifada ağır faydalı yük ile birlikte TEBER-82 Güdüm Kiti ile birlikte atış testlerinin başarılı bir şekilde tamamlandığını bildirmiştir. Asıl önemli olarak vurgulanan yer ise 11 Ağustos 2017’de PKK’lı bir grup terörist grubu tarafından vurulan ve şehit olan Eren Bülbül’ün adı AKINCI B’nin gövdesinde yer almıştır.

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında bir grup teröristin erzak çaldığını görerek bunu polis ve jandarma ekiplerine bildiren Eren Bülbül daha sonrasında kolluk kuvvetleri ile birlikte orayı teşhis etmek için gitmiştir. Daha sonrasında burada bölücü terör örgütü PKK’nın bir grup teröristi tarafından hain bir saldırıda Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte Eren Bülbül şehit edilmiştir.

Şehit Eren Bülbül’ün adı ise Selçuk Bayraktar tarafından 24 Haziran 2017 tarihinde yapılan bir sosyal medya paylaşımında viral olmuştur. Eren Bülbül’ün adı “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın” paylaşımı ile AKINCI B’nin gövdesinde geçmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu