Haberler

Eren Bülbül Nasıl Öldü?

Maçka ilçesinin Köprüyanı Mahallesi’nde yer alan Vazelon Manastırı civarında polis ve jandarma ekipleri ile PKK arasında çıkan sıcak bir çatışmanın sonrasında PKK ile birlikte olan bir ekip erzak almak için civar alanda bulunan bir eve girmişlerdir. PKK’nın bu ekibi eve girdiğinde evi yağmalayan grubu ve olanları gören Eren Bülbül durumu polis ve jandarma ekibine yetiştirmiştir. Bunu bildirmesinin ardından olaya şahit olduğu evi göstermek için polis ve jandarmalar ile birlikte evi göstermeye giderken yaşanan çatışmada vefat etmiştir. Bu büyük çatışmada Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik vefat etmiştir.

Eren Bülbül’ün vefat ettiği tarih 11 Ağustos 2017’dir, bu zamanlarda Bülbül 15 yaşında idi. Aynı çatışmada yer alarak şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ise 38 yaşındadır. Ferhat Gedik, bu olay esnasında Eren Bülbül’ü korumak amaçlı vücudunu siper etmiştir ve 41 kurşun ile şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Ferhat Gedik evli olmakla birlikte iki çocuk babasıdır. Çocukları ise Alp Koray ve Kayradır.

31 Mayıs 2018 senesinde Giresun ilinin Güce ilçesi kırsalında bir operasyon gerçekleştirilmiştir. Bu operasyonda gri kategoride yer almak bulunan “Şoreş” kod adı olan Barış Coşkun ve yanında “Berxwedan” kod adı ile bilinmekte olan Bedrettin Çeliker öldürülmüştür. Barış Coşkun ve Bedrettin Çeliker isimleri Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’in pusuya düşürülerek öldürüldüğü saldırıyı gerçekleştiren PKK grubunda yer aldığı bilinmektedir.

15 Temmuz 2018 senesinde ise Gümüşhane ilinin Kürtün ilçesinde başka bir operasyon gerçekleştirilmiştir. Bu operasyon esnasında “Zeynel” kod adı olan Mehmet Yakışır ve yanında “Rodi” kod adı ile bilinen Levent Dayan öldürülmüştür. Bu iki isim ise yine aynı şekilde pusuya düşürülen Bülbül ve Gedik’e saldıran PKK grubunda yer aldığı biliniyor. “Zeynel” kod adlı Mehmet Yakışır PKK’nın Karadeniz sorumlusu olarak ileri sürülmüştür ve İçişleri Bakanlığı’nın “En Çok Aranan Teröristler” arasında kırmızı kategoride yer alır. Bu operasyonların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter hesabı üzerinden açıklama yapmış ve tüm her şeyi belirterek Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’i anmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu