Haberler

Eren Bülbül Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Soruldu

11 Ağustos 2017’de bir grup terörist tarafından Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında Vazelon Manastırı yakınlarında şehit edilen Eren Bülbül, ATV kanalında sunulan “Kim Milyoner Olmak İster? “ yarışmasında bir soruda sorulmuştur, böylece izleyiciler tarafından tekrar anılmıştır.

Yarışmanın bu sorusunda Eren Bülbül’ün sorusu sunucu olan Kenan İmirzalıoğlu’nun gözlerinin dolmasına ve duygulanmasına sebep olmuştur. Yayınlanan soruda ödül 100 bin TL’ydi ve soru “PKK’lı teröristlerce, 11 Ağustos 2017’de şehit edilen Eren Bülbül, bugün kaç yaşında olacaktı?” şeklinde sorulmuştur. İmirzalıoğlu bu soruyu okuma esnasında gözleri dolmuştur.

Kenan İmirzalıoğlu bu sorunun ardından şöyle demiştir, “Maalesef 15 yaşında o cana kıydılar. Hepimizin kalbini yaktılar. Tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Bir Eren Bülbül’ümüzü kaybettik ama Ayşe annemiz bilsin ki o bütün Türkiye’nin evladı oldu.” diyerek soruyu sonlandırmıştır.

Şehit Eren Bülbül adına sorulan bu soruda şıklar “A-20, B-22, C-24, D-26” olarak okunmuş ve sorunun sorulduğu yarışmacı Şevval Gürsoy ilk cevap hakkında 22 yaşında olarak seçmiş daha sonrasında 24 olarak düzeltmiştir fakat yanlış sonuçlandırmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu