Haberler

Ayşe Bülbül “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” Filmini Yorumladı

Trabzon ilinin Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017 tarihinde bölücü terör örgütü PKK’nın bir grup teröristi tarafından hain bir saldırı sonucu şehit edilen Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayatını anlatan filmin galasına Ayşe Bülbül gelmiş ve filmi izlemesinin ardından en vurgulu yorumu olarak “Son bölümde çeşme başında sırt üstü Eren’in vurulup düşmesiyle gözlerinin açık kalması, ben orda ne olduğunu anlamadım, hayattan koptum, ben orada Eren’i gerçekten gördüm.” Diye belirtmiş ve galada duygularını yoğun bir şekilde yaşamıştır.

“Kesişme: İyi ki Varsın Eren” filminin galası Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılmıştır ve bu film TRT ortak yapımıdır. Filmin galasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte katılan Ayşe Bülbül, gala sonrası Maçka’da bulunan Köprüyanı Mahallesi’ndeki evine dönmüş ve yorumlarını orada belirtmiştir.

Ayşe Bülbül film ile ilgili ek olarak, “Yavrumun filminin galasını izledim ama bir anne olarak hayatımızı izledim. Eren, kıpır kıpır bir çocuktu. Hele o Eren’i oynayan küçük çocuklar, aynı Eren’i görmüş gibi oldum.” Demiştir.

Ayşe Bülbül ile birlikte şehit Ferhat Gedik’in eşi Cemile Gedik’te galaya katılmış ve onlarla birlikte izlemiştir. Cumhurbaşkanı ile aynı sırada oturduğunu belirten Bülbül daha sonrasında şöyle demiştir: “”Şehidimiz Ferhat Gedik’in eşi bir yanında ben de Eren’in annesi olarak diğer yanında oturduk bizim döktüğümüz gözyaşını Cumhurbaşkanımız da aynı şekilde döktü. Biz ne kadar ağladıysak o bizden çok ağladı. Biz yine sağa sola döndük yaşımızı sildik ama o önündeki masadan peçete alarak gözyaşlarını sildi. Bizim hayatımızı izleyip de Cumhurbaşkanımızın üzüldüğünü görünce acım bir ise orada ikiye katlandı. Orada Cumhurbaşkanımızla birlikte bizimle birlikte ne insanlar gözyaşı döktü. Ne bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız aynı benim gibi gözyaşı döktü ama ben bir anneydim daha kötü oldum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu